Blog

palce,przytulać,strach

Lęk i obawa

Chciałam zrobić krótki wpis na facebooka, ale jak zaczęłam pisać to stwierdziłam, że on krótki raczej nie będzie i łatwiej zamieścić go tutaj. Uczestniczyłam wczoraj w Community Call Transformującej Obecności z Alanem Seal’em. To takie spotkanie on-line raz w miesiącu całej społeczności, które mnie osobiście pozwala wrócić do obecności jeśli gdzieś po drodze mi się wykoleiła. Czytaj dalej „Lęk i obawa”

dzieci-wsparcie-rozstanie-drogi

Rozstanie / pożegnanie

Zbierałam się trochę do napisania tego wpisu, pewnie dlatego, że nadal czuję się w procesie żałoby.

Wczoraj pisałam wam o Miłości, dzisiaj o stracie.

Do wczorajszego wpisu doprowadził mnie między innymi cytat „Nasz ból nie jest niczym innym, tylko sygnałem, że odwróciliśmy się plecami do miłości”. Czytaj dalej „Rozstanie / pożegnanie”

Przekonania

Ostatnio kilkukrotnie w trakcie prowadzonych przeze mnie zajęć i  poza nimi, różne osoby pytały mnie o to jak w coachingu pracować z przekonaniami. Miałam wręcz wrażenie, że urosły one do rangi jakiegoś potwora, który jest „trudny” do poskromienia (oczywiście jest to tez jakieś przekonanie :)) Dlatego też postanowiłam napisać ten wpis, bo może zainspiruje i odblokuje kogoś do takiej właśnie pracy. Czytaj dalej „Przekonania”

Stara – nowa droga

Do napisania dzisiejszego postu natchnął mnie mój pies w trakcie dzisiejszego spaceru.

Jak co dzień poszliśmy na spacer, w dobrze znane nam miejsce, drogą którą wydawałoby się chodzimy codziennie i znamy ją na wylot. Jednak każde z nas szło inaczej i to właśnie mnie zastanowiło, bo Samson (mój psiak) szedł tak jakby była to nowa dla niego droga, obwąchując wszystko, sprawdzając co się zmieniło, kto zostawił ślad.

Czytaj dalej „Stara – nowa droga”

szczęście-czterolistna-koniczyna

Szczęście

Oglądaliście film pt: „Jak dogonić szczęście”?

Pewien Psychiatra pomagając swoim Pacjentom w odnalezieniu szczęścia dochodzi do wniosku, że sam nie wie czym ono jest. Podejmuje decyzję by wyruszyć w podróż w jego poszukiwaniu. Różne rzeczy przydarzają się mu po drodze, każdorazowo prowadząc do refleksji, którą zapisuje w swoim notatniku. Czytaj dalej „Szczęście”

milosc-plaza

Kochać

Miłość – niesamowite uczucie, które uskrzydla, dodaje odwagi i energii, do tego by góry przenosić.
Jak znaleźć prawdziwą miłość i kochać pełnym sercem?
Zastanawialiście się kiedyś czego trzeba do prawdziwej miłości?

Życie ma to do siebie, że gdy zaczynasz stawiać sobie dane pytanie ono doświadcza cię i pokazuje na nie odpowiedzi 🙂

Czytaj dalej „Kochać”

stonoga

Po prostu być!

Jak to jest po prostu być? Znacie tą historię?

W amazońskiej dżungli żyła sobie szczęśliwa stonoga. Jej życie było ciche i spokojne, pozbawione zmartwień, aż do dnia, w którym spotkała pewną żabę… Żaba ta lubiła zastanawiać się nad skomplikowaną naturą świata, była filozofką. Zaintrygowana życiem stonogi zadała jej pytanie: – W jakiej kolejności poruszasz nogami, kiedy chodzisz??? Jak podejmujesz decyzję, która noga ruszy pierwsza, a która ostatnia? Jak Ci się udaje zdecydować, którą nogę wybrać, od której zacząć? Czytaj dalej „Po prostu być!”

expecto-patronum-ichigopaul23

Nasze Potwory

Każdy się czegoś boi, każdy ma jakieś swoje strachy. Czasem zdarza się , że napięcie i strach są tak silne , że nas paraliżują, powodują , że nie zachowujemy się „normalnie”. Właśnie podobnej sytuacji doświadczyłam ostatnio, gdy bardzo bałam się czegoś, co miało się wydarzyć. Otrzymałam wówczas ważne dla mnie wsparcie od bliskiej mi osoby – krótką wiadomość, która przypomniała mi gdzie jest moja Moc. Czytaj dalej „Nasze Potwory”