Site Loader
Jestem Coachem, Trenerem i Mentorem.
Inspiruję do bycia prawdziwym sobą.
Daję obecność i przestrzeń do autentycznego bycia, no ale od początku.

Patrząc wstecz, wszystko zaczyna się od tego, że zawsze miałam w sobie potrzebę niesienia pomocy innym.
Odkąd pamiętam towarzyszyła mi duża wrażliwość na spotykanych przeze mnie ludzi. Tak też między innymi trafiłam na psychologię, chciałam zrozumieć psychikę, w części oczywiście samolubnie by poukładać swoje kawałki, ale też i po to, by później móc pomagać innym, poskładać ichniejsze.

Kończąc studia dosyć jasno czułam w sobie słowa Sokratesa „wiem, że nic nie wiem” i to był mój pierwszy kamień milowy, który pchnął mnie do dalszego rozwoju. Dalej więc poszerzałam swoją wiedzę: jedna i druga szkoła trenerów, studia podyplomowe, kurs coachingu.

Wszystko po to by, w którymś momencie napotkać drugi kamień milowy, a dokładniej to ścianę, która nosi nazwę praktyka i doświadczenie . Był to ważny moment, bo pozwolił mi na to by się zatrzymać (jak to zwykle ze ścianą bywa), zobaczyć gdzie jestem i co już potrafię, ale przede wszystkim zaakceptować to, że by nauczyć się czegoś dobrze trzeba doświadczyć, praktykować, trzeba się kilka razy potknąć czy wywalić i wyciągnąć wnioski.

Wtedy trzeci kamień podsunęło mi życie, nosił nazwę strata i rozczarowanie. Był to czas dookreślania mojej prywatnej relacji, czas godzenia się, pożegnania starego, akceptacji i lęku przed nowym. To też czas mocno terapeutyczny dla mnie – uczenia się własnych granic i kochania siebie.

Przedostatni kamień to moment, gdy dotarło w końcu do mnie, że kluczem do pokochania siebie jest autentyczna obecność, bycie tu i teraz bez masek i pancerzy, wdzięczność za to co jest, ale też zgoda, współczucie i rozumienie tego, co było i jak mnie to zbudowało. Pojawił się czas pytań o to jak dzielić się tym z innymi i ważniejsze okazało się pytanie nie o to jak, a dlaczego.

Odpowiedź na to pytanie była ostatnim kamieniem milowym, który doprowadził mnie najpierw do teorii U i zajęć na MIT, a potem do Alana Seale’a i transformującej obecności.

Transformująca obecność to nie narzędzie, to sposób życia, który zmienia wszystko. Pozwala na bycie w zgodzie ze sobą, autentycznie, bez masek i asekuracji. To powrót do tego co w życiu ważne, to życie w zgodzie ze sobą. Ponieważ chcę żyć w świecie, w którym takie bycie jest na porządku dziennym to zaszczepiam to podejście gdzie tylko mogę, w osobach indywidualnych, grupach, zespołach czy organizacjach.

Marzy mi się świat, gdzie każdy jest sobą, prawdziwym i akceptuje tą prawdę w drugim człowieku. Marzy mi się świat, gdzie prawo do bycia sobą jest niezbywalne. Gdzie wykształcenie, praca, sposób spędzania czasu czy posiadany status nie czyni nikogo lepszym czy gorszym. Gdzie potrafimy mówić o tym co czujemy i jakie są nasze potrzeby. Różne doświadczenia i moja droga rozwoju pokazały mi, że da się komunikować i tworzyć relacje na innym poziomie, gdzie różnice między ludźmi ciekawią i inspirują a nie tworzą murów. Marzy mi się świat w którym rozwiązaniem na wszystko jest miłość, a gdy to nie wystarcza, to jeszcze trochę miłości. Takiego świata chcę i taki tworzę.

Zmieniam więc świat zarówno ten mały indywidualny jak i ten duży, globalny i zapraszam ludzi do tego by smakowali, że można inaczej.

Prowadzę sesje coachingowe, szkolenia z komunikacji i zarządzania. Wspieram Coachów w ich rozwoju i drodze do akredytacji ICF, jestem trenerem i mentorem w procesach akredytacyjnych.

W swojej pracy łączę wiedzę i doświadczenie zaczerpnięte z różnych szkół, jednak jakby nie spojrzeć to po prostu jestem obecna i pracuję na procesie, który jest, by wyciągać potencjał i możliwości, których często pracownicy i organizacje sami nie widzą.

Specjalizuję się przede wszystkim w prowadzeniu szkoleń z obszarów komunikacji, zarządzania i coachingu. Na co dzień jako trener pomagam rozwijać umiejętności interpersonalne, odkrywać motywację i zmieniać dotychczasowy sposób komunikowania się na efektywniejszy. Mam za sobą ponad 5000 godzin na sali szkoleniowej i ponad 500 godzin praktyki coachingowej. Prowadzę sesje szkoleniowe przygotowujące coachów do międzynarodowej akredytacji ICF, jestem Mentorem w procesach akredytacyjnych.

Cenię wiedzę grupy, stawiam na działanie i pomagam nabyć umiejętności ułatwiające i usprawniające pracę. Uczestnicy szkoleń cenią mnie za autentyczność, za to że nie tylko o czymś mówię, ale jestem tym o czym mówię, za profesjonalne podejście do pracy, przekazywanie wiedzy przez doświadczenie, obecność, uważność i elastyczność.

Dotychczas szkoliłam pracowników takich organizacji jak: Leroy Merlin, ING Bank Śląski, AGORA SA, Kludi, Stanley Black&Decker, Narodowy Bank Polski, Koleje Mazowieckie, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, SAD Sp. z o.o., Kompania Piwowarska, JCommerce S.A., Vattenfall, Severstalat Silesia, Bayer, NordGlass, NAVO Orbico, WASCO, Tauron.

Współpracuję z instytucjami i firmami na terenie całego kraju, jestem prelegentem konferencji i spotkań HR. Wykładam na uczelniach wyższych. Prowadzę zajęcia w ramach studiów podyplomowych z zakresu coachingu w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu, Wyższej Szkole Zarządzania Edukacja we Wrocławiu, na Uniwersytecie Rzeszowskim, Uczelni Łazarskiego w Warszawie i Wyższej Szkole Bankowej w Dąbrowie Górniczej.

Prywatnie jestem mamą, żoną, córką i przyjaciółką, pasjonatką podróży, aktywnego wypoczynku, tańca i nurkowania.